Pištej a Balážová skončil v semifinále mixu na turnaji v Dauhe

12.03.2021 Celý región

Dauha 12. marca (TASR) - Slovenskí stolní tenisti Barbora Balážová a Ľubomír Pištej sa neprebojovali do finále mixu na turnaji WTT Star Contender v Katare. V piatkovom semifinále prehrali s Lin Jün-Ťü, Čcheng I-čching z Taiwanu 2:3 na sety a obsadili tretie miesto.

Slovenskí reprezentanti prehrali v prvom sete 6:11, druhý však po vyrovnanom boji rozhodli vo svoj prospech 11:9. V treťom sa rovnakým pomerom dostala na koňa dvojica z Taiwanu, ale Balážová s Pištejom zabojovali a po výhre 11:6 vo štvrtej sade vyrovnali na 2:2. V rozhodujúcom sete však boli ich súperi nad ich sily a zvíťazili jasne 11:0.

Lin Jün-Ťü a Čcheng I-čching sa stretnú vo finále s kórejským párom Jihee Jeonová, Sangsu Lee.

mix - semifinále:

Lin Jün-Ťü, Čcheng I-čching (Taiwan) - Barbora BALÁŽOVÁ, Ľubomír PIŠTEJ (SR) 3:2 (6, -9, 9, -6, 0)